
Відпoвіднo, Тaрaс Гoркун ввaжaє, щo існуючі нa дaний чaс сeрeдні стaвки пo дeпoзитax нa бaнківськoму ринку Укрaїни будуть збeрігaтися, як мінімум, дo oсінньoгo бізнeс-сeзoну: у гривні — дo 7-8% річниx, у дoлaрax СШA — дo 0,60% і в єврo — дo 0,01% річниx. «Щoдo стрoкoвиx дeпoзитів в інoзeмній вaлюті — вжe дoсить тривaлий чaс клієнти більшe рoзміщують дaні вклaди нe пользу кого збільшeння зaoщaджeнь, a скoрішe для того їx збeрeжeння в тиx бaнкax, яким вoни дoвіряють», — кaжe Тaрaс Гoркун.
Кому потрібні вкладники
В цілому серйозних причин к збільшення ставок по вкладах і початку запеклої конкурентної боротьби ради клієнтів між банками, по (по грибы) словами Сергія Родлера, одним махом немає. «Можливо, невеликі банки вирішать скористатися ситуацією і привернути прежде себе більше уваги, але великим гравцям це поки безо потреби», — зазначає він.
За один прием з тим перетоку вкладів великі банки, які малограмотный підвищують ставок за депозитами, в малі малограмотный бояться.
«Такі банки зазвичай програють великим гравцям вслед за іншими, більш вагомими параметрами, зокрема: загальної надійності фінустанови, її репутації та періоду роботи для ринку, мережі відділень та банкоматів, розвинутості продуктової лінійки, можливостей дистанційного обслуговування клієнтів черезо інтернет банкінг. Як показують дослідження, в (видах більшості вкладників вказані вище показники є важливішими ніж незначна різниця у дохідності депозиту», — каже патрон департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ і як доказ своїх слів Дмитро Ангелика звертає увагу на теточка, що роздрібний депозитних пост ПУМБ з початку року продовжує стабільно зростати. «Что-то около за офіційними даними НБУ станом в 1квітня 2021 року ПУМБ з початку року покращив держи одну позицію своє місце у рейтингу банків ради розміром депозитного портфеля фізичних осіб й бери даний час входить после ТОП-6 банків України вслед цим показником з портфелем 28,7 млрд гривень у еквіваленті», — зазначає він.
Ради те, що коли мова йде относительно заощадження, то варто діяти максимально обережно і зв\’язуватися тільки з надійними організаціями, басить Сергій Родлер. В свою чергу Олексій Кущ вважає, що вкладам українців в невеликих банках, мол гроші можна розмістити під більш високі проценти, якщо це если в межах гарантійної суми (наразі 200 тисяч гривень), нічого гіршого, ніж у великих банках, никак не загрожує.
«Тенденції такі, що клієнти забирають депозити з банків, обслуговування в яких на них геморой. А нові депозити оформляють в банках, послугами яких зручно користуватися», — каже исследование-директор monobank Анатолій Рогальський. Депозитний сидор monobank, за його словами, наразі росте.
Кінець року покаже
Втім у випадку продовження НБУ тренду получи зростання розміру облікової ставки в умовах розкручування інфляційних процесів, а також у зв’язку з традиційним зростанням ділової активності восени, попиту нате кредитні продукти як серед населення, неизвестно зачем і серед корпоративних клієнтів, що зазвичай збільшує потреби банків у залученні грошових коштів, зростання дохідності депозитів у гривні (давно +1% річних в середньому по мнению ринку) у 4-му кварталі поточного року, вслед за словами Дмитра Дудника, можливе.
«З точки зору темпів приросту депозитної бази роздрібних клієнтів в цілому объединение ринку — за результатами поточного року очікуємо приріст депозитів у гривні сверху рівні минулого року (раньше +30%) з одночасним незначним зменшенням портфеля у іноземних валютах (задолго. Ant. с -5%)», — зазначає председатель департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ. Дохідність валютних депозитів, вслед його словами, продовжить знижуватися по вине подальше зниження потреби банків у даних ресурсах сквозь обмежені можливості їх розміщення в активні операції. «Частина банків вірогідно з от случая к случаю взагалі припинить залучення депозитів у іноземних валютах», — прогнозує Дмитро Дягиль.
Те, що банки кредитують в національній валюті, дає підстави говорити насчет незначне підвищення ставок щодо гривневих вкладів і вслед словами Тараса Горкуна.
«Аминь буде залежати від дій НБУ, але по (по грибы) відсутності сюрпризів і збереженні тенденції по поступового посилення ДКП, середня сумма може вирости на 0,5-1%», — каже в свою чергу і Сергій Родлер.
Говорити относительно зростання ставок за депозитами прежде якогось значного рівня безвыгодный беруться і в Райфі. «Ми невыгодный очікуємо суттєвих змін відсоткових пруд. Також зберігатиметься тенденція щодо зростання частки вкладів после запитання», — каже Сергій Анніков.
Зазначимо, процентні ставки вслед за строковими депозитами залученими у фізичних осіб наразі падають починаючи із грудня 2016 року. Тоді середня орда за депозитами у банках, згідно з даними НБУ, була в рівні 20,6%.
Надія Михальчук, спеціально к дело