Реалізація кругляку на електронних торгах: переваги для замовників та виробників

Сучасний ринок деревини в Україні функціонує за новими правилами. З 2021 року товарно-сировинні біржі отримали право організовувати електронні аукціони з продажу лісоматеріалів. Такий формат реалізації сировини закріплено у законі «Про товарні біржі», який набув чинності того ж року. Суттєвим оновленням також стала зміна класифікації деревини у 2019 році. Тепер класи якості наближені до європейських стандартів, що надає можливість іноземним замовникам та інвесторам виходити на вітчизняний ринок.

Реалізація кругляку на електронних торгах: переваги для замовників та виробників

Українська універсальна біржа отримала ліцензію, яка дозволяє торгувати деревиною, однією з перших.

Е-торги на УУБ

На біржовому сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/lis-kruglyak-i-jogo-prodazh-na-auktsionah-litsenzovanoi-birzhi-uub/ можна:

  • проглянути актуальні новини ринку,
  • вивчити прогнози фахових аналітиків,
  • дізнатися про дату проведення наступного аукціону в «Календарі торгів»,
  • пройти реєстрацію та акредитацію у форматі онлайн.

Щоб стати клієнтом біржі та учасником аукціону з продажу деревини, не потрібно вирушати до столиці. З будь-якого регіону України можна подати заявку чи аукціонну пропозицію щодо купівлі круглого лісу. Особиста присутність представників компаній на торгах не передбачена.

Що отримали виробники після реформи галузі

Лісозаготівельні господарства, згідно з чинним законодавством, можуть реалізувати кругляк та інші лісоматеріали на товарно-сировинних біржах. Це реальна можливість продати якісну сировину за вигідними цінами. За даними статистики, прибутки виробників навіть за короткий період збільшуються на десятки мільйонів. При цьому лісгоспи формують клієнтську базу, знаходять надійних партнерів та швидко реалізують товар.

Реформа галузі унеможливлює тіньові домовленості, які часто призводили до банкрутства підприємств. Корупційна складова, яка раніше використовувалася при укладанні прямих договорів, сьогодні не є актуальною.

Переваги для замовників та покупців

До реформи ринку придбати дефіцитний лот було досить важко. Для цього треба було мати потрібні знайомства чи вплив на виробника. Сьогодні кожен покупець:

  • має рівні права та умови, отримує правдиву інформацію про дату проведення та асортимент торгів;
  • може заздалегідь підготуватися до аукціону;
  • бере участь у формуванні підсумкової вартості та цінових орієнтирів;
  • має можливість укласти угоду на вигідних умовах та отримати гарантії від біржі.

Державний контроль ринку деревини

Держаний регулятор створений для контролю за законністю вирубок. Він має право моніторити об’єми торгів кругляку та отримувати конфіденційну інформацію про учасників. Це дозволяє підтримувати чесний бізнес та карати порушників за біржові махінації. При цьому відрахування до державного бюджету значно зросли. Кошти йдуть на розвиток лісозаготівельної галузі та закупівлю техніки, саджанців. Місцеві бюджети також отримують відрахування, які витрачаються на оновлення лісових площ.

Українська універсальна біржа, що працює на українському ринку 25 років, виступає гарантом при укладанні угод. Працівники суворо стежать за дотриманням регламенту.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.