Готівка? Долар? Депозит? Як найкраще зберегти та примножити свої заощадження під час кризи

979bfc743fc92e893765a8fc8e9ee1c5

Нa дeпoзитax і пoтoчниx рaxункax Oлeксій Кущ рaдить тримaти тільки зaoщaджeння в рoзмірі 1-3-місячнoгo зaпaсу плaтeжів.

Вoднoчaс спoсіб збeрігaння грoшeй «під пoдушкoю» нaйгіршим вaріaнтoм для того зaoщaджeнь нaзивaє гoлoвa Кoмітeту eкoнoмістів Укрaїни Aндрій Нoвaк.

«Грoші як мінімум трeбa стaвити нa бaнківські дeпoзити. Подле цьoму рoзділити їx нa три рівні кoшики: гривні, дoлaри, єврo. Вклaд в гривні принoсить зaрaз нaйбільший відсoтoк. Oднaк, у випaдку дeвaльвaції гривні, мoжнa будe симeтричнo вигрaти в дoлaрax і в єврo», — гoвoрить він.

Зaзнaчимo, згіднo з oстaнніми дaними НБУ, oбсяг гривнeвиx дeпoзитів в укрaїнськиx бaнкax зa листoпaд збільшився у пoрівнянні з жoвтнeм нa 0,6% — дo 767 млрд гривeнь, вaлютниx (у дoлaрoвoму еквіваленті) — получай 0,5%, до 17,76 млрд доларів. З початку року обсяг гривневих депозитів збільшився для 19,7%, валютних — получи и распишись 23,3%.

Разом з тим зберігати свої заощадження в доларах стає дедалі ризикованіше. «З початку листопада індекс долара (відношення «американця» поперед кошика валют: фунт, євро, ієна, швейцарський франк, шведська куща і канадський долар) подешевшав майже в 4%. Пов\’язано це з масштабними стимулами американського уряду, які мають получай меті активну емісію грошей. Следовать останні 12 місяців обсяг доларової грошової маси збільшився більш ніж получай 25%, а як ми знаємо — чим більше друкується грошей, тим менше вони вартують. Додамо предварительно цього той факт, що велика кількість грошей в умовах низької економічної активності сприяють такому явищу як інфляція. ФРС планує тримати її возьми рівні в 2% в найближчі роки, щоб стимулювати зростання ВВП», — базарить аналітик ТелеТрейд Сергій Родлер.

Водночас направле гривні з початку грудня по (по грибы) пів місяця укріпився стосовно долара для 2% і зараз торгується нате позначці нижче 28 грн/долар.

Оцінюючи певний полоса позитивних для зміцнення курсу гривні факторів як ведь отримання Україною міжнародних кредитів, відновлення інтересу інвесторів раньше українських ОВДП, відмова НБУ від емісійного фінансування дефіциту держбюджету, директор інвестиційної групи «Універ» Тревожить Козак прогнозує подальше посилення курсу гривні предварительно іноземних валют. «Зокрема, після отримання наступного траншу від Международный валютный фонд гривня може вирости предварительно долара до позначки 27 гривень из-за долар протягом січня», — зазначає він. У зв’язку з цим радить українцям тримати 30-50% активів в гривневих інструментах. Присутствие цьому зауважує: «Важливо, щоб дохідність после ними перевищувала очікувану інфляцію (5-8%)».

Загалом, получай думку Тараса Козака, черезо можливе швидке падіння вартості долара ли/та євро до валют країн, що розвиваються (вплоть до гривні зокрема), в найближчі періоди українцям приставки не- варто тримати кошти в готівковій іноземній валюті, тримати кошти в валюті получай депозитах з низькими ставками, а також купляти низькодохідні облігації в євро та доларах.

Окрім того, щоб збільшувати частку гривні в своїх активах, Приводить в смятение Козак також радить купувати ОВДП та інші гривневі боргові цінні папери з високою дохідністю (ради «просунутих» інвесторів) і інвестувати 20%~30% валютних активів у акції компаній з розвинутих ринків (США та Європи передусім).

Звернути увагу получи и распишись фондовий ринок, який зростає получай тлі вливання коштів з боку інвесторів, що бажають захистити свої гроші, радить українцям і Сергій Родлер. «У 2020 році интересах повного відновлення після краху індексу S & P500 богослужение було всього лише 6 місяців — беспрецедентно короткий термін. Справа, звичайно ж, в безпрецедентних грошових вливаннях. Свою положение тут відіграють і новини относительно старт вакцинації. Тому, окрім перспективних технологічних компаній, получай кшталт Fastly, Zillow Group, Teladoc Health і інших, варто розглянути найбільш постраждалі сектори від коронавірусу: авіаційні компанії (American Airlines, Southwest Airlines), готельний бізнес (Booking, Airbnb) і інші. Втім, «мало-: неграмотный варто класти всі яйця в одну корзину». Крестины іти за прикладом професіоналів і інвестувати відразу в кілька компаній, щоб позитивна динаміка одних акцій перекривала можливі збитки від інших паперів», — бредить аналітик ТелеТрейд.

Водночас найбільш «гарячими» інструментами на вкладень Сергій Родлер найближчим когда-когда бачить золото і біткоїни.

«Благородний метал є досить консервативним інструментом, але в поточних умовах попит возьми нього вкрай великий. У серпні він зріс после максимальної позначки за во всем объёме час — 2000 доларів, але учасників ринку це безлюдный (=малолюдный) зупинило: обсяг покупок злитків в третьому кварталі збільшився сверху 49%, до 221,1 тонни. Головну значение тут відіграють високі ризики інфляції і відсутність безризикових альтернатив. Річ у тому, що зазвичай інституціонали, які маловыгодный можуть дозволити собі інвестиції в ризикові активи, для кшталт акцій, наприклад, страхові компанії і пенсійні фонди, зберігають велику частину грошей в держоблігаціях США либо ЄС. Але через наднизькі процентні ставки центробанків, дані папери залпом приносять негативну прибутковість з поправкою сверху інфляцію, так що їм приводиться «перекладатися» в золото. Роздрібні інвестори можуть придбати фізичне златой телец (злитки, монети) або ж відкрити металевий рахунок в банку, який предоставить уникнути витрат на зберігання і захистить від ризику псування виробів», — каже аналітик ТелеТрейд. В цьому контексті він зазначає, що навіть невелика подряпина здатна знизити вартість злитка золота получай 20-30%.

Такий інструмент як біткоїни у якості захисту капіталу від інфляції інвестори, бери відміну від золота, почали використовувати відносно новооткрытый. «Через відсутність розвиненої інфраструктури та слабкого законодавства, километров не всі «традиційні» професійні учасники здатні інвестувати в криптовалюти. Але таких можливостей стає совершенно більше: регулярно список інструментів, вслед допомогою яких можна придбати «биток» збільшується, завдяки чому попит возьми нього зростає. Головний парус зростання все той а: очікуване падіння вартості долара в доступному с целью огляду майбутньому. З початку року вартість біткоїна зросла держи 170%, але потенціал исполнение) подальшого зростання зберігається», — зазначає Сергій Родлер.

Одновременно  з тим, аналітик звертає увагу для те, що покупка криптовалюти — це вкрай ризикована по правую руку. «Тут мова іде безграмотный тільки про високу волатильність котирувань (приставки не- варто використовувати маржинальне забезпечення і займатися спекуляціями), але і насчет специфічну інфраструктуру. Йдеться ради те, що інвестор може подумаешь втратити дані для входу у свій гаманець либо помилитися при переказі криптовалюти — і в цьому випадку ніхто допомогти вже никак не зможе», — болтать він.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.