Іпотека нижче 10%: що сьогодні пропонують банки і яким попитом реагують українці

Oнoвлeнa прoгрaмa іпoтeчнoгo крeдитувaння зі стaвкaми від 8%, яку з 1 липня зaпустив Крeдoбaнк, тaкoж пeрeдбaчaє, щo з кoжним рoкoм стaвкa будe зрoстaти.  

«Дo приклaду, в купівлі нeруxoмoсті нa втoриннoму ринку около учaсті влaсними кoштaми від 40% клієнту прoпoнується прoтягoм 1 рoку крeдитувaння стaвкa нa рівні 10%, 2-oгo — 12%, 3-oгo рoку — 14%, 4-гo тa нaступниx — UIRD3M + 3,50%, быть цьoму у випaдку викoнaння умoви бeзгoтівкoвoгo зaрaxувaння кoштів у рoзмірі дoxoду, прийнятoгo присутствие рoзрaxунку суми крeдиту (oплaтa прaці, підприємницький дoxід, іншe) прoтягoм пoтoчнoгo місяця стaвкa знижується в нaступнoму місяці нa 2 п.п. Тoбтo в підсумку тaкa стaвкa стaнoвитимe відпoвіднo 8%-10%-12%», — кaжe в кoмeнтaрі дeлo дирeктoр дeпaртaмeнту рoздрібниx клієнтів AТ «Крeдoбaнк» Oрися Юзвишин.

Aнaлoгічні підxoди зaстoсoвуються в Крeдoбaнку дo крeдитувaння як нa пeрвиннoму тaк і нa втoриннoму ринку, a тaкoж около крeдитувaнні нa пoтoчні пoтрeби, тільки щo з пeвнoю різницeю в ціні, щo відпoвідaє зa кoмпeнсaцію ризик крeдитувaння відпoвіднo дo цілі (дo приклaду крeдитувaння нa втoриннoму ринку в пoрівнянні дo первинного).

«Такі підходи дозволили суттєво наростити продуктивно вдвічі кредитування протягом липня 2020 року та досягнути показника продаж для рівні більшому, ніж 100 млн грн», — каже Орися Юзвишин.

Лідером іпотечного кредитування сьогодні називає себя Ощадбанк: за інформацією банку його доза ринку складає 35%.

«З початку року банчик видав більш ніж 500 іпотечних кредитів для суму понад 300 млн грн. Впродовж усього періоду дії карантинних обмежень банчок зберігає позитивну динаміку іпотечного кредитування. У липні 2020 року видав більше 82 млн грн іпотечних кредитів, ця кошелка є рекордною за останні чотири роки», — каже в коментарі процесс директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерія Малахова.

Першими, кому почав видавати кредити в житло Ощадбанк за ставкою 9,99% річних стали працівники медичної сфери. Відповідну програму во (избежание них «Звісно, Док» Ощадбанк запустив іще у квітні цього року. У липні Ощадбанк розширив танец клієнтів і запустив програму «Звісно, 9,99», в рамках якої під 9,99% річних кредити получай житло, окрім медиків, також зможуть отримати працівники Нацполіції і Держслужби з надзвичайних ситуацій, співробітники сфери освіти, державних організацій, а також фізичні особи, які планують купити квартири получи вторинному ринку в житлових комплексах від партнера банку KAN.

Пользу кого всіх інших клієнтів банку у липні цього року Ощадбанк знизив відсоткову ставку нате 2 процентних пункти за стандартними іпотечними програмами. Залежно від початкового внеску ставки стартують від 13,49%.

«Важлива перевага іпотечних програм Ощадбанку — фіксована процентна штаб-квартира протягом усього терміну користування кредитом. Клієнт спочатку може чітко оцінити повну вартість кредиту і визначити суму платежу вслед за кожен місяць користування ним. Відсоткова оклад за кредитними договорами отнюдь не буде переглянута через рік разве два, вона не залежить від вартості депозитних ресурсів протягом терміну користування кредитом. Початковий внесок вслед визначеними програмами становить від 20%, а з додатковим забезпеченням (заставою) — від 10%», — зазначає Валерія Малахова.

Ради те, що ініціативи НБУ, Кабміну та президента, які проводяться стосовно впровадження доступної іпотеки, сприяють росту попиту для купівлю житла за рахунок кредитних коштів, говорять і в Укргазбанку.

«У зв\’язку з впровадженням карантину, у квітні-травні 2020 року в банку діяли тимчасові обмеження стосовно погодження та розгляду заявок получай іпотечні кредити. Однак сейчас з червня 2020 року Укргазбанк знизив відсоткову ставку числом іпотечним кредитам до рівня, нижчого, ніж був поперед впровадження карантинних обмежень. Як наслідок, в червні 2020 року було близько 200 заявок нате іпотеку, а в липні 2020 року кількість заявок збільшилася більше ніж в 3 рази. І даний показник поступово збільшується. Присутствие цьому з 1 липня цього року банком було (видано-)перевидано більше 100 іпотечних кредитів получи суму майже 80 млн грн», — каже в коментарі случай начальник управління розвитку продуктів Укргазбанку Віталій Годун.

Зазначимо, мінімальна пароли, яку пропонує Укргазбанк из-за іпотекою, складає 8,8% річних. Така тариф діє тільки у перший рік кредитування (далі подібно схемам ПриватБанку і Кредобанку если рости) на купівлю житла нате вторинному ринку.

Зараз в продуктовій лінійці кредитів Укргазбанку є всі можливі іпотечні продукти: ссуда на купівлю житла держи первинному ринку, на купівлю житла держи первинному ринку, на споживчі цілі під заставу вже існуючої нерухомості, а також бери купівлю житла на первинному ринку. Крім того, для сьогодні в банку діють партнерські умови кредитування з акредитованими та перевіреними Банком забудовниками.

Загалом но, якщо розглянути іпотечні програми усіх українських банків, в таком случае можна прийти до висновку, що мрія Зеленського «іпотека чтобы кожного громадянина України під 10%» — це поки що тільки мрія.

Вторинний, а без- первинний

Попри те, що возьми етапі запуску державної програми «Доступне житло під 10%» в уряді розраховували, що дешева іпотека если стимулюватиме сферу будівництва — у ЄС частка будівництва в структурі ВВП сягає 5-6% тоді як в Україні — тільки 2% — банкіри говорять, що позичальники в основному беруть сумма на житло на вторинному ринку.

«Цього року попит получи и распишись іпотечне кредитування серед клієнтів Ощадбанку орієнтовно розподіляється наступним чином: 63% кредитів видається в придбання житла на вторинному ринку, 1% кредитів — возьми купівлю житла на первинному ринку, а 36% складають споживчі кредити під іпотеку», — каже Валерія Малахова.

Житло сверху вторинному ринку за кредитні кошти, вслед словами Олександра Жильцова, купляють в основному і клієнти ПриватБанку.

Суттєве перевищення об\’ємів кредитування сверху купівлю житла на вторинному ринку об\’ємів виданих кредитів получай первинному ринку, Віталій Годун пояснює тим, що держи початку введення карантинних обмежень прогрессия забудовників/новобудов знизили темпи будівництва, а деякі об\’єкти навіть «заморозили».

Іще раніше правитель Конфедерації будівельників Лев Парцхаладзе прогнозував, що після запуску іпотеки під 9-10% обсяги будівництва в Україні збільшаться получи 30-40%.

Іпотечні перспективи

Подальше зниження процентних пруд на житлові кредити, вслед за словами Орисі Юзвишин, суттєво если залежати від вартості запозичених ресурсів, показників інфляції та інших важливих показників макроекономічної ситуації получай ринку.

«Кредобанк планує і надалі розвивати та вдосконалювати іпотечну пропозицію, маючи для меті зробити її пропозицією, яка вершить. імідж банку та залучає нових клієнтів. Крім того, іпотечний ссуда від Кредобанку має стати продуктом, довкола якого будується довгострокове та взаємно вигідне товарищество клієнта з банком», — зазначає капитан производства департаменту роздрібних клієнтів АТ «Кредобанк».

Оборона те, що знижувати ставки ради іпотекою за сприятливих умов ринку будуть і надалі, кажуть і в ПриватБанку.

«Зрушення, які відбуваються і для рівні НБУ, і на рівні Кабміну, і в нормативно-законодавчій площині, свідчить оборона досяжність поставленої мети — доступної іпотеки у 2020 році. Така проактивна удел НБУ, що імпонує нам, надає всі передумови чтобы відновлення іпотечного кредитування широких верств населення в доступних умовах уже в 2020 році», — баять Віталій Годун.

Враховуючи позицію керівництва країни щодо впровадження доступної іпотеки, вслед за словами Годуна, можна говорити оборона те, що всі учасники процесу іпотечного кредитування зацікавлені в тому та працюють надо тим, щоб зробити іпотеку доступним інструментом с целью населення. «В той же дни, введення обмежень  у зв»язку з коронавірусом, призвели прежде невизначеної економічної ситуації в країні та світі. Однак ми впевнені, що можливо і маловыгодный такими швидкими темпами, як того хотілося б, умови іпотечного кредитування любое одно будуть змінюватися в кращу сторону в (видах населення», — зазначає руководител управління розвитку продуктів Укргазбанку.

Накануне кінця цього року Укргазбанк планує вслед рахунок кредитних коштів забезпечити ще щонайменше 400-450 українських сімей власним житлом.

«Зважаючи бери істотне зниження НБУ облікової ставки в 2020 році, тенденції давно зниження процентних ставок объединение депозитах, обов\’язкові резерви, прибуток банку, непроцентні витрати, ціну ризику і інші витрати, відсутність значних шоків получи фінансових і валютних ринках, пулька по іпотечних кредитах може зменшуватися і далі. Тому нові цікаві пропозиції та пільгові програми від Ощадбанку також можуть бути», — розповідає Валерія Малахова.

Саме пожвавлення іпотечного кредитування, ради словами Віталія Годуна, если рушійною силою, яка позитивно вплине і нате вирішення соціальних проблем — задоволення відкладеного попиту у населення у забезпеченні нагальної потреби у житлі, а також позитивно вплине в економічні процеси: нові робочі місця, збільшення податків оновлення житлової інфраструктури.

«І взагалі, наявність іпотечних кредитів, це як лакмусовий папірець, що засвідчує позитивні зрушення у державі та економіці, з боку позичальників — наявність платоспроможних клієнтів, це свідчення, що доходи населення зростають, збільшення кредитних угод — засвідчує позитивний предсказывание банківської сфери у довгостроковій перспективі», — резюмує Віталій Годун.

Надія Михальчук, спеціально к дело

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.