Крeдити нате карантині: чому зниження банками став не збільшило кількість позичальників

В пoдaльшoму в НБУ прoгнoзують, щo урядoві прoгрaми підтримки мaлoгo бізнeсу чeрeз нaдaння гaрaнтій зa крeдитaми aбo ж кoмпeнсaцію прoцeнтниx стaвoк підвищaть інтeрeс бaнків дo цьoгo сeгмeнтa, нeзвaжaючи нa суттєвe зрoстaння тaм крeдитнoгo ризику.

В тoй жe чaс стaрт програмі кредитувань соціальних підприємств зі сходу України під 5% річних дав спільно з Western NIS Enterprise Fund Ощадбанк. «Котома кредиту для одного підприємства становить 10-40 тисяч доларів у гривнєвому еквіваленті. Кредити видаються получай термін до 36 місяців, і після повернення вивільнені ресурси будуть використані угоду кому) нових кредитів. До розгляду беруться заявки від соціальних підприємств з Донецької та Луганської областей, які є прибутковими і термін діяльності яких перевищує 12 місяців», — кажуть у прес-службі Ощадбанку.

По-над новими програмами кредитування продовжують працювати і інші банки. Згідно з результатами опитування НБУ, фінансові установи очікують, що у наступному кварталі цього року відновиться попит возьми кредити з боку як населення, в) такой степени і бізнесу, а умови кредитування помощник\’якшаться.

«Із пом\’якшенням карантину попит для кредити вже дещо зріс, проте ще маловыгодный повернувся до рівня 2019 року», — каже предприятие Володимир Мудрий.

Також  НБУ прогнозує зростання частки довгострокових кредитів. «Одна з перешкод, що досі стримує розвиток кредитування, — нестача довгострокового фондування. Банки залучають кошти переважно в короткий строк — три чверті зобов\’язань у гривні мають залишковий термін задолго. Ant. с одного місяця. Збільшення строковості зобов\’язань — це питання довготривалої перспективи. Нині таких ресурсів держи українському ринку майже немає. Частково вирішенню цієї проблеми сприятиме запускание інструментів довгострокового рефінансування НБУ. Такі кредити надаватимуться при помощи регулярні тендери за плаваючою ставкою з прив\’язкою прежде облікової. Крім того, у розпорядженні банків если інструмент убезпечення від ризиків зміни ставки — процентний разница. Завдяки ньому фінансові установи зможуть пропонувати клієнтам продукти з фіксованою процентною ставкою, залучивши довге фондування під плаваючу ставку. У перспективі зручність та переваги використання процентних свопів сприятимуть поширенню операцій і між банками», — зазначають в регуляторі.

Водночас, ставки ради кредитами домогосподарств залишилися з початку року продуктивно незмінними — середній показник — 36,3 %. Їх інертність пояснюється збереженням значних ризиків у сегменті споживчого кредитування.

Високі ставки ради кредитами для населення сухотник глави НБУ Дмитро Сологуб пояснює високим рівнем дефолтів вслед кредитами населення. «Потрібно розуміти, якщо ви оплачуєте сьогодні більше 30% до споживчому кредиту, то це тільки тому, що 20 чи 30 людей зі 100 приставки не- платять. І ризик цих людей закладається у відсоткову ставку», — зазначає він.

З огляду нате ризики сегменту споживчого кредитування після кризи НБУ планує повернутися впредь до питання запровадження вагів ризику во (избежание незабезпечених споживчих кредитів.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.