НБУ збільшив облікову ставку: чи варто населенню очікувати росту відсотків за депозитами

a76bb0c5e5fab275871ea9d61353c334

Тe, щo у бaнківській систeмі збільшується дoля кoштів «дo зaпитaння» — вклaдники віддaють пріoритeт ліквіднoсті нaд дoxідністю — Oлeксaндр Жильцoв пoяснює нeмoжливістю в сьoгoднішній ситуaції рoбити тривaлі прoгнoзи нa мaйбутнє. Вoднoчaс, oсoбливoї зaгрoзи интересах бaнківськoї систeми в цьoму нe вбaчaє. «Чи є в цьoму зaгрoзa банківській системі? В цілому системі, мабуть ні, тому що банки сьогодні мають значну надлишкову ліквідність та й значний обсяг строкових депозитів.  Около цьому, звісно, кожен копилка самостійно слідкує за балансом строкових та «раньше запитання» коштів», — быть в ударе представник ПриватБанку.

Літо покаже

Загалом а, підвищувати інтерес населення перед вкладів у гривні за рахунок поступового підвищення став, на думку експертів, если не просто. «Це можна если зробити не раніше літа 2021 року, по (по грибы) умови позитивних новин від зовнішніх кредиторів (що знизить побоювання населення щодо девальваційних стрибків). Тоді варто очікувати пропозицій банківського сектору вслед вкладами з більш високою ставкою. Більш ймовірно, що в першу чергу ставки підвищать из-за довгостроковими вкладами», — вважає Сима Орищак.

Втім, Василь Невмержицький никак не виключає, що точкові прецеденти зростання прибутковості вкладів в окремих фінустановах можуть спостерігатися і раніше, проте зауважує, що з нещодавнім підвищенням ставки нате 0,5% їх зв’язувати приставки не- варто.

Більше лякає банкірів вид подальшого зростання облікової ставки НБУ і прискорення темпів інфляції.  

«Зважаючи нате ріст рівня інфляція та вихід показника значення інфляції вище цільового діапазону НБУ, збільшення облікової ставки в 0,5% було прогнозованим. Разом ми спостерігаємо ріст інфляції і в наступних періодах, як мінімум в першому півріччі 2021 року, що також може відобразитися нате реакції НБУ в частині зміни облікової ставки в сторону росту. Следовать кращим сценарієм в найближчі півроку, у випадку росту облікової ставки далеко не більше 7%, ситуація з вартістю залучення депозитів, а отже ставки кредитних програм залишаться без участия змін. В інакшому випадку банки будуть реагувати збільшенням став за депозитами, що спричинить зміну пруд в сторону росту для нових кредитів», — каже бугор з розвитку роздрібного бізнесу Департаменту підтримки та координації мережі Правекс Банчок Володимир Чорненький.

Про тетушка, що прискорення інфляції в середньостроковій перспективі може вплинути получай ринок як через максимально можливе підвищення облікової ставки в квітні, таким (образом і безпосередньо, говорить і Василь Невмержицький. «Зростання споживчих цін прискорилося впредь до 7,5% в річному вимірі после підсумками лютого і цей показник можна порівняти з прибутковістю тримісячних вкладів. А з урахуванням податкових відрахувань, навіть перевищує її. Потенційно це може стимулювати людей шукати інші способи вкладення коштів, а банки — нарощувати прибутковість», — апострофировать кого він. Втім, що це стане системним трендом, приставки не- думає. «По-перше, інфляція впредь до середини року почне сповільнятися хоча б із суто календарних причин, в соответствии с-друге, надлишок ліквідності если сильно стримувати вплив інфляційного чинника», — резюмує радник голови правління Кредитвест банку.

Надія Михальчук, спеціально для того дело

Джерело фото: Depositphotos

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.