Як працює система державних закупівель?

З метою викорінення корупції, яка спостерігалась в системі держзакупівель через таємність, була творена електронна система Prozorro, через яку проводяться державні тендери. Основна мета системи – відкрити громадськості доступ до інформації про закупівлі державними й комунальними закладами. Українська система держзакупівель Prozorro складається з ЦБД і акредитованих електронних майданчиків, які зв‘язують замовників з виконавцями.

Як працює система державних закупівель?

Як зареєструватись на сайті Prozorro?

Пряма реєстрація на сервісі держзакупівель виключена. Обійти систему і взяти участь в торгах в інший спосіб неможливо. Щоб податись на тендер, необхідно обрати один з авторизованих майданчиків, які є в переліку на сайті Прозорро. Одним з кращих варіантів є Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/orenda-neruhomosti/. Чимало учасників уже обрали для себе цей майданчик, про що свідчать схвальні відгуки користувачів

Всі сервіси працюють однаково, і тарифи практично не відрізняються. Відмінність лише в додаткових послугах, які вони пропонують, рівні акредитації і зручності користування ресурсом.

При реєстрації учаснику необхідно обрати між графами «замовник» чи «виконавець». Далі слідувати навігації сайту і ввести свої дані для ідентифікації. Процес авторизації займає лише кілька хвилин. Внесені дані одразу потрапляють в єдину систему Prozorro. Учасники отримують доступ до усіх каналів інформації. Процедура реєстрації обов‘язкова як для державних підприємств, так і для представників бізнесу.

Як взяти участь у тендері?

Після реєстрації виконавці бачать всі пропозиції публічних закупівель, виставлені замовниками завдяки email розсилці. Щоб не отримувати сповіщень, які не актуальні для окремого суб‘єкту тендеру, можна скористатись системою фільтрів. Майданчики регулярно інформують своїх користувачів про появу нових пропозицій.

Коли представник бізнесу зацікавлюється лотом, він:

  • подає свою заявку на участь в тендері;
  • зазначає суму, за яку погоджується виконати замовлення;
  • учасник отримує доступ до всіх вимог замовника;
  • якщо запропонована ставка виграє, сторони тендеру підписують договір.

Бачити пропозиції конкурентів неможливо до закінчення торгів. Перемагає ставка, яка пропонує виконання тендеру за найменшу суму. Проте переможець може ще й змінитись, якщо він не відповідатиме кваліфікаційним вимогам замовника або відмовляється підписувати офіційний договір про надання послуг. В такому разі переможцем визнається пропозиція, яка в торгах зайняла друге місце.

Інформація на акредитованому майданчику Української Універсальної Біржі постійно оновлюється. Зареєстровані користувачі отримують доступ не лише до тендерних пропозицій, але й ознайомлюються з новими змінами у законодавстві, які стосуються державних закупівель.

Для всіх учасників проводяться семінари, на яких підприємці з великим досвідом використання електронної системи Prozorro, навчають інших, як правильно нею користуватися і які є нюанси, щоб вигравати в торгах і заробляти більше.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.