Застосування дерева в будівництві, побуті або промислових масштабах ні для кого не є дивовижним. Це універсальний матеріал, за допомогою якого можна виконувати велику кількість поставлених завдань. В Україні дуба не так мало, тож лісові господарства із задоволенням реалізують цей матеріал. Раніше не було нормального законодавства і доводилося різними шляхами отримувати доступ до дерева, але сьогодні з’явилася Українська енергетична біржа, тому всі торги з деревини проходять в режимі онлайн.
Характеристики та переваги дуба
Незважаючи на схожість бука і дуба, все-таки матеріали злегка відрізняються по невеликому набору параметрів і характеристик. Доросле дерево виростає до 30 метрів і має прямий стовбур. Але гілки вкрай міцні, що унеможливлює валку дерева в результаті сильних вітрів. Дуб стійкий до шкодників та бактерій, а також не вимогливий до ґрунту.
Попри твердість дубової деревини, вона піддається впливу вологи. Але висока вартість змушує платити за високу якість, оригінальну структуру та можливість використовувати її у декоруванні. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/derevina-dubu-i-ii-tsina-na-torgah-tov-ukrainska-energetichna-bi/ можна прочитати про додаткові плюси та особливості покупки деревини. Алгоритм максимально простий та зрозумілий.
Де використовують дуб?
Завдяки червоному відтінку, матеріал активно використовується у виробництві аксесуарів для інтер’єру. Міжкімнатні двері, меблі та навіть посуд можуть виготовлятися із застосуванням дуба, гарантуючи цілісність композиції та високу якість виробу. Витончений малюнок загалом популяризує дуб як матеріал для реалізації різних завдань.
Відповідно до цього законодавства, весь виготовлений дуб повинен продаватися на спеціальних аукціонах, які проводяться сертифікованими біржами. Однією з таких є Українська енергетична біржа, де є велика кількість варіантів для вибору лотів та подальшої покупки. Гарантується відкритість та прозорість цін.
Особливості торгів
Деревообробні підприємства одержують великий потік клієнтів, а кожен продаж буде прозорим. Завдяки цьому бюджет України одержує відповідні податкові відрахування, що дозволяє раціонально користуватися наявними ресурсами. Ціна встановлюється ринком на основі попиту, пропозиції та якості товару, що продається.
Спостереження за графіком руху ціни дозволяє своєчасно реагувати на її зміни, щоб придбати чи продати дерево. За бажання можна підписатися на повідомлення, які приходять на одного з найпопулярніших месенджерів.
Переваги електронних аукціонів
Достоїнств такого методу продажу деревини кілька:
- конкуренція та доступність ринку;
- висока ліквідність;
- рівний доступ усіх учасників;
- простота реєстрації та подання заявок.
Перш ніж стати учасником, необхідно пройти реєстрацію та акредитацію. Після цього до кожного аукціону додатково також готується заявка та формується внесок. Якщо учасник не переміг, тоді внесок йому повертається. Такий формат співробітництва є максимально справедливим.